Nasze realizacje

Zrobotyzowana cela do paletyzowania gorących odlewów

Firma AIM zaprojektowała i dostarczyła części mechaniczne do stanowiska zautomatyzowanego paletyzowania odlewów. Dostawa obejmowała: szafę sterowniczą, podstawę i wielofunkcyjny chwytak dla robota KUKA, wygrodzenie strefy oraz stacje dokowania palety oraz wózka z przekładkami. Do każdego z elementów dostarczono odpowiednią dokumentację techniczną. Instalacja wyposażona w nasze podzespoły pracuje bezawaryjnie w trybie 3 zmianowym paletyzując części o temperaturze 300 stopni Celsjusza.

Chwytak do paletyzacji gorących odlewów

Firma AIM do jednego ze zleceń opracowała konstrukcję i wykonała na jej podstawie wielofunkcyjny chwytak dla robota przemysłowego KUKA VKRC 2. Przy pomocy naszego chwytaka robot pobiera gorące części z przenośnika, przemieszcza je do stanowiska odłamywania rdzenników, a następnie układa odlewy na palecie transportowej. Chwytak posiada własny system wykrywania przeciążeń, który chroni robota podczas odkładania odlewów na palecie. Dodatkowa para szczęk służy do pobierania i układania stalowych przekładek pomiędzy warstwami odlewów.

Frezarka do zalewek

Firma AIM stworzyła od podstaw dokumentację techniczną dla frezarki poziomej przeznaczonej do usuwania wypływek odlewniczych. Dokumentacja wymagała stworzenia modelu 3D maszyny oraz wszystkich części składowych. W jej skład wchodziła instrukcja obsługi, schemat elektryczny, pneumatyczny i hydrauliczny, lista części zamiennych, plan konserwacji i przeglądów.

Przenośnik łańcuchowy

Dla klienta zbudowaliśmy szafy sterownicze dwóch przenośników cięgnowych, wykonaliśmy ich model 3D , oraz sporządziliśmy instrukcję obsługi, schematy elektryczne i pneumatyczne.

Stanowisko do wybijania rdzeni

Dla klienta z branży odlewniczej wykonaliśmy stanowisko do wybijania rdzeni piaskowych, przystosowane do współpracy z robotem przemysłowym. Maszyna została wyposażona w 4 młotki pneumatyczne, oraz w układ centralnego smarowania. Wraz ze stacją roboczą dostarczyliśmy szafę rozdzielczą do sterowania pracą maszyny, oraz pełną dokumentację techniczną obejmującą: instrukcję obsługi, schematy elektryczne, hydrauliczne i pneumatyczne, a także rysunki wykonawcze wszystkich części.

Dokumentacja techniczna

Do każdej dostarczanej przez nas maszyny klient zawsze otrzymuje komplet dokumentów w 3 egzemplarzach, w formie pisemnej i elektronicznej. Do każdej maszyny dołączamy deklarację zgodności WE, lub deklarację włączenia maszyny nieukończonej.

Gripper

łapanie 28 elementów o wymiarach 4mm x 15 mm - Dlaczego nie! System oparty na układzie Pneumatycznym firmy FESTO.

Urządzenie do lutowania automatycznego

Urządzenie do lutowania automatycznego wtyczki anteny. Dołożyliśmy możliwość produkcji 2 kolejnych modeli szyb.

Urządzenie do zakuwania miedzianych rurek

Urządzenie do zakuwania miedzianych rurek w pełni automatyczne. Przed 1200 sztuk na zmianę po 4000. Produkcja tylko na jedną zmianę.

Stoliki Poka Yoke

Pełna kontrola nad przebiegiem procesu. Jesteśmy pewni, że z naszymi stolikami, operator nie pominie kolejności operacji.

Linia do transportu szkła.

Pierwszy etap testy maszyny współpracującej, Stacja za i wyładunku. Warunek! Pełna satysfakcja operatora. Stacja pobiera szybę a następnie transportuje na wysokość ergonomicznego odbioru przez operatora.

Realizacja

Narzędzie robota do wklejania uchwytów światła stop tylniej szyby